www.avbasses.com oficiální web AV Guitars and Basses

pátek 1. října 2010

Baskytara pro začátečníky

Rád bych Vám tady představil nový model baskytary, pro začátečníky i basisty, co už hrají déle.
Tento nástroj je jednoduchý, přizpůsobený jak vzhledem tak cenou pro ty, kteří chtějí s baskytarou začít a nechtějí zaplatit vysokou částku za speciální nástroj.

Co je to tedy za nástroj?
Je to 4 strunná baskytara s montovaným krkem (5 strunná verze bude taky !). Krk na tomto nástroji je a bude vždy pouze javorový, buď z jednoho, nebo více kusů. Hmatník s 24 pražci z Palisandru, hlava nástroje je lakovaná, s vysokým leskem a obsahuje pouze logo AV. Tělo nástroje je z olše (Alder) a má černou barvu, s vysokým leskem. Tento model má standartně snímače Basslines (Seymour Duncan)  SB-4 ET jak ve 4, tak 5 strunné verzi  SB-5 SET.
Kobylka je sestavena ze Single rail kamenů a pouze v úpravě chrome. Mechaniky typu Gotoh také v Chrome barevné úpravě. Elektronika je jednoduchá, 2x hlasitost pro každý ze snímačů a 1x tónová clona.
Baskytaru dodám standartně v Gigbagu Šiba včetně klíčů k nastavení kobylky a výztuže krku.

3 komentáře:

 1. Nástroj vypadá pěkně, jednoduchý a úhledný design určitě nikoho neurazí. Nechápu proč zde uvádíte že nástroj bude mít "pouze javorový krk a tělo z olše", jako by se jednalo o nějaké druhořadé materiály. Je spousta nástrojů z těchto dřev a hrají nádherně. Možná by neškodila nějaká zvuková ukázna nebo kratičké videjko. A chtěl bych se zeptat nakolik tento nástroj plus mínus příjde?

  David

  OdpovědětVymazat
 2. Vzhledem k tomu, že jsem se rozhodl pro tvorbu tohoto nástroje jako vlastního modelu, nejedná se o objednávku zákazníka, musel jsem si nějak stanovit modelové specifikace. Olši a javor nepovažuji za druhořadé materiály. A jelikož na tomto modelu nebudu nabízet jiné materiály, uvádím ve specifikaci pouze olši a javor. Olšové dřevo je velice častým materiálem na stavbu hudebních nástrojů. Má dobré zvukové vlastnosti, cenu na trhu a je váhově lehké, což každý muzikant ocení. Momentálně je nástroj k vyzkoušení v obchodě Musikzone.cz. Jeho cena je cca 15 tisíc korun právě v tomto obchodě. Zvuk a nebo video bude později.

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuji za odpověď a zároveň se omlouvám za nepochopení popisu nástroje.

  David

  OdpovědětVymazat