www.avbasses.com oficiální web AV Guitars and Basses

sobota 24. července 2010

Glockenklang aktivka

Baví Vás opravdu High-end zvuk?
Tak přesně tak by se dal charakteristikovat zvuk, který má za úkol vytvořit Glockenklang aktivní elektronika do baskytary. Tato německá firma připravuje 2 druhy tzv. "onboard" elektroniky. V produkci Glockenklang jsou také zastoupeny vynikající baskytarové aparatury. Kdo si jednou zahrál na "Glocka", určitě si to dobře pamatuje, jak rozdílně dovede takový basový aparát reprodukovat zvuk.
Osobně mám pocit, že basové hlavy Glockenklang nástroji nic nedarují a při nastavení EQ na rovinu, tzn. všechny korekce na nulu, předvedou nástroj v plné síle a taky se všemi detaily, které jsou a taky už nemusí být lichotivé. Zkrátka to co zní na Vašem basovém kombu skvěle, tak na Glocku zní naráz nějak jinak.
Rozhodně doporučuji tyto aparatury vyzkoušet, jejich cena rozhodně odpovídá kvalitě.
Ale zpět k aktivce, kterou Glockenklang připravuje pro baskytary. V nabídce jsou tedy 2 typy, 2 pásmová a 3 pásmová s možností vypnutí do pasivního režimu. Tzn. že signál jde napřímo ze snímačů na výstupní jack.

Co mě na Glockenklang aktivkách baví?
Hlavně čistota provedení, v podstatě při instalaci jen připájíte několik drátků ze snímačů, uzemníte a  je hotovo. Aktivky se dodávají tzv. "prewired", vše je propojené a připojí se jen snímače a výstup na jack plus uzemnění. Díky tomu, že je vše předpřipravené máme perfektní poměr dělění zvuku mezi snímače. Ve středové poloze Balance potenciometru je poměr krk/kobylka snímače neuvěřitelně vyrovnaný. Otočením směrem doleva nebo doprava se zvuk mění velice příjemně pro ucho. Měl jsem možnost vyzkoušet s Bartolini a Nordstrand snímači a zvuk mě pokaždé hodně překvapil. A s pověstnou přesností, která je německým produktům daná, se děje to samé i s ostatními potenciometry EQ. Ve středové poloze (na nulu) všech korekcí můžeme dosáhnout stejného zvuku jako v pasivním snímání. Opravdu? Opravdu! Když přepnete push/pull na hlasitostním potenciometru nepoznáte rozdíl. Ani v hlasitosti, ani v barvě tónu. Prostě tam není rozdíl. Tohle má Glock aktivka vyřešené opravdu perfektně. Navíc v pasivním módu funguje EQ potenciometr pro výšky jako tónová clona v klasických pasivních elektronikách, podobně jako na Fender Jazz Bass. Tohle ale funguje jen při verzi, kdy má aktivka 5 potenciometrů. Ve verzi, kdy basy a výšky jsou na jednom děleném potenciomteru, tónovou clonu nenajdeme. Kdo má radši na nástroji méně knoflíků, tuto verzi ocení. Podobné systémy např. od EMG mají balanci mezi snímači vyřešenou velmi podobně. Bohužel EMG nelze přepnout do pasivného módu stejným způsobem.
Ziricote fretless singlecut s Glockenklang 3 Band aktivkou

Zvuk Glockenklang aktivky mě příjemně překvapil. Je to můj favorit a určitě jsem se ním nesetkal naposledy.

Žádné komentáře:

Okomentovat